موش سر به هوا - لیبرنو

«موش سر به هوا» منتشر شد دیدگاه خود را بیان کنید

این نویسنده که نامزد جایزه هانس کریستین اندرسن ۲۰۲۰ نیز است، این بار با قصه هفت موش به سراغ ویژگی‌ها و تفاوت‌های فردی رفته و می‌خواهد با پرسش‌های مطرح‌شده در کتاب به کمک تصاویر، نظر کودکان بالای هفت سال را درباره شخصیتشان تغییر دهد و اعتماد به نفسشان را بالا ببرد.

حسن‌زاده اولین کتابش را به نام «ماجرای روباه و زنبور» در سال ۱۳۷۰ منتشر کرد و تاکنون کتاب‌های او به زبان‌های انگلیسی، چینی، مالایی، ترکی استانبولی و کردی ترجمه شده است. او همچنین از پایه‌گذاران «انجمن نویسندگان کودک و نوجوان» است.

حسن‌زاده تاکنون جوایز مهمی را در جشنواره‌های داخلی و خارجی کشور گرفته است. جایزه ماه طلایی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، تندیس نقره‌ای لاک‌پشت پرنده، لوح سپاس جایزه «هانس کریستین اندرسون» در سال ۲۰۱۸ و دیپلم افتخار برای کتاب« زیبا صدایم کن» از IBBY تنها بخشی از افتخارات اوست؛ البته نباید فراموش کرد که او تاکنون سه بار نامزد جایزه « آسترید لیندگرن» بوده است.

از جمله دلایلی که کارشناسان و منتقدان، کتاب‌های فرهاد حسن زاده را قابل توجه می‌دانند، می‌توان به پرداختن به مسائلی که کمتر در آثار کودک و نوجوان به آن پرداخته می‌شود، مثل جنگ، مهاجرت، کودکان کار و خیابان، بچه‌های بی‌سرپرست یا بد سرپرست و… اشاره کرد.

«موش سر به هوا» در ۴۸ صفحه تمام رنگی و قیمت ۳۰ هزار تومان و تیراژ ۲ هزار و پانصد نسخه چاپ شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.