مو ویلمس

مو ویلمس (Mo willems) او فوریه سال ۱۹۶۸در شیکاگو به دنیا آمد و در نیوارلانز بزرگ شد. ویلمس هنگامی که کودک بود، ابتدا به هنرهای کارتونی علاقه‌مند شد. وقتی ۳ یا ۴ ساله بود شروع به طراحی و خلق شخصیت‌های خاص خود کرد. ویلمس از نوشتن داستان در مورد شخصیت‌هایش لذت می‌برد و دوست داشت آن را با دیگران به اشتراک بگذارد. با این حال، او ناامید شده‌بود از اینکه بزرگترها فقط برای اینکه او ناراحت نشود آثارش را تحسین می‌کنند. برای رفع این معضل ویلمس شروع به نوشتن داستان‌های خنده‌دار کرد. او می دانست که حتی بزرگسالان مودب نیز نمی‌توانند خنده را جعل کنند. بنابراین وقتی بزرگترها می‌خندیدند او می دانست که داستان او خوب است و اگر بزرگسالان هنوز هم مودبانه اظهار نظر می‌کردند، می دانست که داستان او بد است.

ویلمس پس از فارغ التحصیلی یک سال را به سفر دور دنیا سپری کرد تا هر روز یک کارتون بکشد، که همه‌ی این کارتون‌ها در کتاب «You Can Never Find a Rickshaw When it Monsoons» جمع آوری شده است.پس از بازگشت او کار خود را بعنوان نویسنده و تهیه کننده فیلم‌های کارتونی در سسمی استریت شروع کرد. او توانست طی ۹ سال شش جایزه‌ی امی برنده شود. از سال ۲۰۰۳به بعد ویلمس کتاب‌های گوناگونی برای کودکان خلق کرد که نظر مثبت منتقدان را با خود به همراه داشت.

او برنده‌ی جایزه تقدیری کالدکوت بابت کتاب‌ به کبوتر اجازه نده اتوبوس براند(۲۰۰۵)و دو کتاب دیگر در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۸ شد.

او همچنین برای مجموعه‌ داستان‌های فیلی و فیگی در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ برنده مدال سئوس گیزل شد و در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ در این جایزه مورد تقدیر قرار گرفت.

Mo willems
مو ویلمس - لیبرنو
  • Nationality: American
  • Age: 55 Years
  • Birth Date: 11th February, 1968
  • Birth Place: Des Plaines, Illinois, USA
  • Gender: Male
  • Job Title: Author

نمایش دادن همه 24 نتیجه